טיהור בריאותי של המשטחים והאוויר בחללים סגורים

תוכן עניינים

ניתן להשפיע פיזיולוגית על הבריאות ועל המערכת החיסונית של האדם והחי באופן חיובי ע”י שימוש במערכות לטיהור אוויר. כאשר האוויר נקי, יש פחות STRESS על המערכת החיסונית, נרגיש ונתפקד יותר טוב, ונהיה מסוגלים להתמודד עם סטרסורים אחרים בלתי נמנעים על הגוף. אך כדאי מאוד להבין את העניין לעומקו, לפני שרצים לרכוש מערכת שכזו. ארגון הבריאות העולמי פרסם ממצאים מדאיגים – 7 מיליון מקרי מוות מדי שנה קשורים לזיהום אוויר. כמחציתם קשורים ישירות לזיהום אוויר.

חשיפה ארוכה לזיהום שמקורו בחלקיקים מיקרוסקופיים קשורה למספר תופעות בריאותיות חמורות, כגון מוות מוקדם, עליה במספר האשפוזים בבתי חולים, התקפי אסטמה, משקל נמוך בלידה, ועליה באינדיקטורים הנוגעים למחלות לב ונשימה, אלרגיות ובכלל מערכת חיסונית ירודה. בעוד שהחשיפה לחלקיקים קטנים בזמן שהייה באוויר החוץ אינה מצויה בשליטתנו, מערכות אוורור או מנקי אוויר המותקנים בכל הבית בלי שיעורי ספיקת אוויר גבוהים יכולים להוריד את רמות החלקיקים הקטנים בחלל הסגור במקום בו הנכם מבלים את רוב זמנכם: הבית. שימוש במערכות ניקוי יעילה, צפויה להוריד את רמת החלקיקים בבית שמקורם מן החוץ. חשיפה נמוכה לחלקיקים ממקור חיצוני קשורה לצמצום מהותי בסיכון לתחלואה ומקרי מוות הקשורים לחשיפה לחלקיקים ולהפחתה משמעותית בנטל הבריאות הציבורית הנגרם מזיהום אוויר, להארכת תוחלת החיים, ותפוקה גדולה יותר במארך התעסוקתי, כתוצאה מהפחתת אובדן ימי עבודה במשק.

ומה לגבי תופעת הזיהום העובר Cross Contamination הקשורים באופן ישיר בחיידקים? ארגון הבריאות העולמי מציג את תופעת הזיהום העובר כבעיה שנהפכת למגיפה. על פי נתונים עוד משנת 1987, הודיע הארגון שהגענו לסוג של מחסום שבו החיידקים מתפתחים יותר מהר מהיכולת שלנו לייצר אנטיביוטיקה מתאימה. למעשה אנשים נכנסים לבתי חולים ויוצאים עם הדבקות מחודשת וזיהומים. למעשה בשנת 2003 הוערך מניין האבדות בנפש עקב חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה בלמעלה מ-100,000 אמריקאים. לדברי נציג הבריאות העולמי, דר’ מרגרט צ’אן “העידן הבא, ללא האנטיביוטיקה, כבר נכנס לתוקף. המשמעות בעצם היא הסוף לרפואה המודרנית כפי שהכרנו עד היום. פציעות כמו שריטה ברגל או דלקת גרון יחזרו להיות פטאליים כמו לפני עידן האנטיביוטיקה”. לכן החשיבות היתירה בטכנולוגיה שהחיידקים אינם מפתחים עמידות.
אפילו במשרדים בעלי מערכות מיזוג מרכזית שלא נוקתה בקפידה, מבלי להרגיש אנו נמצאים תחת מתקפת פתוגניים (חיידקים ועובשים מזהמים) כל יום במשך 8 עד 12 שעות ברצף. לכן הרבה יותר אנשים עייפים בעבודה, מאשר בסביבה הפתוחה. למעשה, גם לאחר ניקיון יסודי, חיטוי ועיקור החללים, חיידקים ועובשים פתוגנים מתחילים להתרבות כמעט באופן מיידי על גבי משטחים, באמצעות מערכות מיזוג ומזהמים סביבתיים אורגניים. בעוד שחיטוי קונבנציונאלי יוצר הקלה זמנית ומפתח עמידות בפתוגנים, כאשר הפתוגנים יחזרו לאכלס את האזור המזוהם. ניקיון הוא גם ניקיון האוויר והמזהמים שנמצאים בסביבתנו.

עד כה, נעשה שימוש ביוניזטור, שמטעין את האוויר ביונים שליליים. כידוע, האדמה, מבנים, ובני אדם וחיות, טעונים בפלוס, והאוויר טעון במינוס. אם אדם מפעיל בביתו מכשיר יוניזטור, מטבע הדברים האוויר שהאדם נושם נצמד יותר ביעילות לדפנות הפנימיות של הריאות (פלוס ומינוס נמשכים אחד לשני). תהליך כזה יכול לעזור למשל לחולי אסטמה, כיוון שיותר פרודות חמצן נצמדות לריאות. אך זו “עליה וקוץ בה”, האוויר בבית מכיל גם סוגי אבק וזיהומים שונים כולל אורגניזמים חיים מזיקים, שנצמדים גם לקירות החדרים וגם לריאות. על מנת להפיק את המיטב והחיובי מהיוניזטור, יש גם להפעיל בבית מסנן חלקיקים שיסנן את האוויר. אז בני הבית יהיו יותר ערניים ובריאים. פרופסור אלכסנדר מיקולין ,עשה בשעתו ניסוי מעניין. הוא הטעין את האוויר בחדר בו היו חתולים במטענים חיוביים. לאחר זמן קצר, כל החתולים התעלפו. כאשר הוא שינה את הקוטביות של מכשיר היוניזטור ליונים שליליים, והחתולים התעוררו. כמובן שחשוב להחדיר למבנה אוויר טרי על מנת לשמור על רמת חמצן תקינה. יש לציין שבוצעו מחקרים רפואיים בהם התגלה שחיידקים אינם מתחלקים/מתרבים באזורים עשירים במטענים שליליים. אם כן החיסרון ביוניזטור, בעיקר הוא הדבקות החיידקים מיקרואורגניזמים לדפנות הריאות.

אמנם, ישנם הרבה מטהרי אוויר טובים בשוק, אך למעשה, אף אחד מהם לא נותן פתרון לרטיבויות ועובשים. לא בטוחים לשימוש, חיידקים מפתחים עמידות ובעלי שטח מוגבל. בארץ בפרט באזורים הקרובים לים, הלחות מאוד גבוה ולמעשה פוגעת לא רק במבנים, אלא גם בבריאות הציבור. לדוגמא, באזור מפרץ חיפה ישנם גורמי זיהום סביבתיים משמעותיים כגון מפעלי הגז. איכות האוויר ירודה וחולה. מה שמחזק את חשיבות טיהור האוויר היכן שכן יש לנו שליטה, בביתנו. במוריה אנחנו מאמינים בפתרונות המשחזרים ומשמרים את האיזון הטבעי של המערכת האקולוגית ביולוגית שלנו ומקטינה באופן משמעותי את הסיכון להתפרצויות של זיהומים ואלרגיות בכל מבנה. המערכת נותנת מענה אף לסכנות בריאותיות נפוצות הקשורות
לשוהים בתוך מבנים סגורים כגון: תסמונת הבניין החולה- תופעה שמתארת מצב בו דיירי בניין חווים תופעות של חולי ואי נוחות כגון: עייפות, כאבי ראש, סחרחורות ועוד ללא סיבה ספציפית או מחלות מזהמות. BRI מחלות הקשורות בשהייה בבניין- סימפטומים של מחלות מאובחנות אשר ניתן לקשור באופן ישיר לזיהומים הנישאים באוויר או על גבי משטחים במבנים כגון: אסטמה, אלרגיות, מחלת הליגיונרים, מחלות חום ועוד….

ומה קורה כשאנחנו ישנים? ומה בדבר אזורי לחות? כשאנחנו ישנים הגוף שלנו נכנס למצב של אלפה. מערכת הנשימה שלנו משתנה. המערכת החיסונית שלנו מגיבה בהתאם. היא נכנסת למוד יותר רגוע. אבל כשאנחנו ישנים, אזור הכרית שלנו מפוצץ בכל מיני “BAD GUYS ” , בקטריות, מיקרואורגניזמים, קרדית האבק ועוד. תמיד הם מגיעים לשם. למה? כי אנחנו נושמים ויוצרים לחות, שהיא מצע לכל הפתוגנים.
אז הרבה אלרגנים למעשה, מתרכזים בכרית ובמזרון שלנו. הדבר היחיד שמונע התפתחות של חיידקים ועובשים, חומר ידוע ולא כימי זה נחושת. ואנחנו הרי לא ישנים על נחושת. אפילו סיבי הנחושת שביניהם סיבי כותנה מועדים להתפתחות פתוגניים בין סיבי הנחושת. כמו כן, גם לנסיעה ברכב שעות ממושכות יש השפעה על בריאותינו. לא רק מהפיח והזיהום הסביבתי. גם מערכת האוורור של הרכב היא סוג של מזהם דרך תעלות המזגן “הנגועות”. לרוב מערכת המיזוג ברכב מלאה בעובשים, חיידקים ופתוגנים, אשר נזרקים לכיוון שלנו ישירות בחלל סגור ומרחק יחסית קצר ממוקד הפליטה.

במוריה אנחנו שמים דגש לא רק בניקיון הפיזי גרידא, אלא גם בטיהור האוויר והמשטחים וסילוק הפתוגניים. בשיטות ייחודיות. מוריה מביאה משהו אחר לתודעה הציבורית. בריאות וחדשנות. כחברה הראשונה לניקיון בארץ שחושבת “אחרת”. ניקיון זה לא רק כלור וחיטוי. החברה מציעה פתרון מקיף והוליסטי בשם BETTER AIR המשפר את איכות החיים בתוך מבנים סגורים על ידי הפחתה משמעותית של תסמינים ותחלואות הנגרמים באופן ישיר מזיהומים של חיידקים/ עובשים מסוכנים וקרדית האבק. המערכת מתפקדת כ”סוכן איזון אקולוגי”- חיידקים פרוביוטיים שצורכים את המשאבים הדרושים לקיום הפתוגנים וגורמים להם להיעלם. כמו כן, המערכת מסירה לחלוטין מוקדי ריח מכל משטח וחלל, ואינה ממסחת בלבד. המערכות האוטומטיות של BETTER AIR מפיצות אדים פרוביוטיים ייחודיים אשר מנטרלים את מקור זיהומי החיידקים והעובשים, המביא לשיפור איכות האוויר והסביבה. בנוסף, יוצרות המערכות הללו שכבת מגן מקרוסקופית, המגנה על כל המשטחים בתוך המבנים. הפרוביוטיקה צורכת את כל המשאבים האורגניים במשטחים המשמשים כמזון להישרדות חיידקים ועובשים מסוכנים. המערכת הינה טבעית, ולכן פתוגניים לא מפתחים חסינות לטכנולוגיה בדרך בה הם מגיבים לחומרים כימיים, טיפולי קרינה ואנטיביוטיקה וכל “המשמידים” האחרים. לכן התוצאות עקביות וארוכות טווח.

מאת: מעין רותם

מוזמנים לשתף:

מה דעתכם על המאמר?

נשמח לשמוע את דעתכם:

בטוח תאהבו גם את:

פוליש לרצפה בחיפה

מחפשים להבריק את הרצפה בחיפה? מוריה היא הפתרון המושלם עבורכם! רצפה בוהקת ומפולשת היא עניין של אסתטיקה וגם תורמת לתחושת ניקיון, בריאות ורעננות בבית. חברת

קרא עוד »

אודות מוריה:

מוריה היא חברה מובילה ופורצת דרך בענף שירותי הניקיון האחזקה והשמירה, מאז 1987. מוריה מספקת ללקוחותיה במגזר הציבורי, העסקי, הביטחוני, האקדמי, התעשייתי והפרטי, מגוון שירותים מקצועיים מתמשכים וחד-פעמיים בתחומי הניקיון, ניהול ואחזקת המבנים, שימור והברקת משטחי רצפה, עבודת ניקיון בגובה, ניקוי שטיחים וריפודים, ניקוי ציוד טכנולוגי ועבודות מיוחדות בתחום התחזוקה.

יצירת קשר

בקרו אותנו בפייסוק שלנו:

התחל שיחה
צריכים עזרה?
היי, כאן משרדי מוריה. נשמח לעזור 🙂
היי, אני פונה אלייך דרך האתר :)
דילוג לתוכן